HTML

Nomád Terepfutó Suli

Elindítjuk a Nomád Terepfutó Suli blogját. Ahol aktualitások, információk lesznek a suli működéséről.

Friss topikok

• Mark Downhill: Gratulálok nektek csak így tovább (2023.10.09. 16:37) Rendelkezés az adó 1%-ról.
  • Athosbá: @riel: Szia! PDF formátumban van. Érdekes, mert nálam megnyílik... Próbáld megnézni a facebook old... (2016.12.12. 08:18) II. Avalon-Nomád Jótékonysági Mikulás Futás
  • Athosbá: Nagyon szép volt a tegnap esti futás. Az idő kegyes volt hozzánk és a felhők is eloszlottak mikorr... (2014.11.07. 09:51) Telihold csütörtökön!
  • Athosbá: @nedus65: Köszi! Te sem tétlenkedsz ahogy látom. Igyekszem a korosztályomban jól szerepelni. A lén... (2014.03.03. 09:33) Athosbá is készül 2.
  • Athosbá: Kiegészítésül egy kis videoanyag az évadzáró versenyünkről:www.minap.hu/mivid.php?ext.a38308 (2013.08.06. 16:04) Bemutatkozás

Címkék

Versenyek szeptember második hétvégéjén

2019.09.09. 15:01 Athosbá

Rövid beszámoló a hétvége versenyeiről. A Csapat nagy része Székesfehérváron volt az Atlétikai CSB országos döntőjén, valamint a Serdülő CSB-n. Azért néhány szakadár a bandából terepen, utcai versenyen és Laser Run Világbajnokságon vett részt. Izgalmas volt nyomon követni ennyi eseményt.
Terepen Petró Réka jeleskedett, aki a X. Féhérkőlápa Hillclimb versenyt futó számában indult. 7400 m volt a táv, 445 m a szintemelkedés. Réka pedig a nők között az abszolut 2. helyen ért célba, megnyerve a korosztályát. 53.54 lett az időeredménye.
Egy kis pentathlonos fiatalember Herczeg Áron (2009-es) Nyékládházán megrendezett 4 km-es futóversenyen indult és a felnőttek között 2. helyezést ért el!!! Figyelemre méltó tehetség a srác!
A Miskolci Sportiskola Pentathlonosai közül pénteken, Kovács Flóra Sára indult a Laser Run Világbajnokság (800 m futás és küzben kétszer kell céltáblára lőni ahol 5 pontos találatot kell bevinni minél kevesebb próbálkozásból) U10-es korosztályában és kiváló lövészetének hála az előkelő 15. helyen végzett! Időeredménye: 3.31.68. Másnap, a fiúknál ugyanebben a korosztályban indult Kántor Benedek és második legjobb magyarként, a nemzetközi mezőny 6. helyezettjeként fejezte be a versenyt. Időeredménye: 3.12.03. Ezzel pedig csapatban világbajnoki címet szerzett (Záhonyi Miklóssal és Lévai Mátéval)! Valamint kivívta a jogot, hogy vasárnap a mix váltóban is szerepeljen a B csapatban. Herbák Hannával közösen végül 16 csapatból az 5. helyet sikerült elérniük! Gratulálunk! (Benedek 3.08-at repesztett ezen a napon!)

A fősereg Székesfehérváron gyűlt össze a Bregyó közi Sportközpontban. Ahol a nagyobbak a felnőtt CSB döntőn, míg a kisebbek a Serdülő CSB-n versenyeztek. A nagyoknál Zákányi Panna először 3000 m akadályon jeleskedett és lett 5. helyezett! Hatalmas egyéni csúccsal: 11.45.72!!! Majd másnap 5000 m síkfutásban is elképesztő egyéni csúcsot futott: 19.25.55!!! A fiúk közül Farkas Balázs és Schei Péter indultak az első napon 1500 m síkfutásban. Balázs a 14. helyet szerezte meg, 4.21.15-ös idővel, míg Péter 15. lett, 4.24.83-al. Másnap Peti még 800 m-en indult, ahol a szezon beli legjobbját elérve lett 9. Eredménye: 2.01.15.
A serdülőink közül szombaton először Farkas Orsolya állt rajthoz 3000 m-es gyaloglásban és lett 12. Ezzel pedig pontszerző. Őt követte Zibrinyi Luca, aki először 600 m-en indult és a népes mezőnyben 1.48.91-el 29. lett. Vasárnap 2000 m-en rajtolt és lett 23. Időeredménye: 7.32.28.
A fiúknál első nap 1000 m volt a penzum és Szépvölgyi Bálint, Kovács Máté, Czinege Dávid képviselték a Miskolci Sportiskolát. Mindhárman egyéni csúcsokat döntve értek célba. Bálint: 2.53.32-vel lett 9. Máté: 2.54.84-et futva 13. Dávid pedig: 2.57.80-at futva 16. Másnap 3000 m síkfutás várt rájuk. Ahol Kovács Máté ismét remekelt, de rajta kívül a többiek is egyéni csúcsokat futottak. Máté volt viszont a leggyorsabb közülük. Időeredménye: 9.42.97!!! Ezzel pedig 6. helyet szerzett! Bálint követte őt 10.05.55-ös idővel a 13. helyen. Czinege Dávid pedig erős hátfájdalmai miatt most elmaradt a tudásának megfelelő eredménytől, de így is egyéni csúcsot futott: 10.32.25.
Ezúton is gratulálok valamennyi versenyzőnek! Kimerítő, de élményekben gazdag hétvégén vagyunk túl.