HTML

Nomád Terepfutó Suli

Elindítjuk a Nomád Terepfutó Suli blogját. Ahol aktualitások, információk lesznek a suli működéséről.

Friss topikok

• Mark Downhill: Gratulálok nektek csak így tovább (2023.10.09. 16:37) Rendelkezés az adó 1%-ról.
  • Athosbá: @riel: Szia! PDF formátumban van. Érdekes, mert nálam megnyílik... Próbáld megnézni a facebook old... (2016.12.12. 08:18) II. Avalon-Nomád Jótékonysági Mikulás Futás
  • Athosbá: Nagyon szép volt a tegnap esti futás. Az idő kegyes volt hozzánk és a felhők is eloszlottak mikorr... (2014.11.07. 09:51) Telihold csütörtökön!
  • Athosbá: @nedus65: Köszi! Te sem tétlenkedsz ahogy látom. Igyekszem a korosztályomban jól szerepelni. A lén... (2014.03.03. 09:33) Athosbá is készül 2.
  • Athosbá: Kiegészítésül egy kis videoanyag az évadzáró versenyünkről:www.minap.hu/mivid.php?ext.a38308 (2013.08.06. 16:04) Bemutatkozás

Címkék

Fedettpályás szezonnyitó a BOK Csarnokban.

2021.02.05. 09:48 Athosbá

Január utolsó hétvégéjén megkezdtük a fedettpályás szezont. A Budapest Bajnokságon jártunk, és nagyon sok szép egyéni csúccsal térhettünk haza. Két kiváló öttusázónk pedig Székesfehérváron szerepelt egy speciális kieséses jellegű kéttusa, valamint Laser Run versenyen.
Szombaton az 1500 m-es távon voltunk érdekeltek a BOK Csarnokban. A lányoknál Lövei Vanda és Zibrinyi Luca képviselt bennünket. Mindketten kiválóan teljesítettek és egyéni csúcsokat értek el. Vanda az abszolut 10. helyet szerezte meg, 5.06.20-as idővel (ezzel jelenleg 3. a korosztályos ranglistán!). Luca pedig 5.38.94-et futva lett 18. A fiúknál Papp János tanítványa, Tóth Balázs Márton képviselte a DVTK-t, rajta kívül Kovács Máté indult még ezen a távon a Sportiskola színeiben. Máté végül az abszolut 11. helyet szerezte meg, hatalmas egyéni csúccsal: 4.15.36! (Ezzel 5. helyen áll a korosztályos ranglistán.) Tóth Balázs a 12. helyen végzett, szintén egyéni csúccsal: 4.15.87-tel.

Szintén szombaton került megrendezésre Székesfehérváron a kéttusa és laser run verseny. Itt két sportiskolás fiatalember képviselte Miskolcot: Kántor Benedek és a testvére Kántor Vince. Mindketten szuperül teljesítettek. Kéttusában Bene 2. helyen végzett, Vince pedig 4. lett. Laser run futamai végén pedig Bene győztesként állhatott a dobogó legfelső fokára, míg Vince a népes mezőnyben az előkelő 5. helyen végzett.
Vasárnap ismét várta a BOK Csarnok az atlétákat. Ezen a napon Zibrinyi Luca 800 m-en állt rajthoz és lett 31. fedettpályás egyéni csúccsal: 2.43.51-el. Őt követték a 800-as fiúk: Ujhelyi Dániel kiváló hajrával lett 24. időeredménye egyéni csúcs: 2.04.43. Szépvölgyi Bálint most nem tudott egyéni csúcsot dönteni, de keményen küzdött. Végül 31. helyen végzett, 2.13.66-os eredménnyel. Az utolsó futamban indult Schein Péter, aki még nincs a legjobb formájában, de szépen jön fel. 20. helyen zárt, 2.01.70-es idővel.
A nap végén a 3000 m-es futások voltak. Itt a lányoknál Zákányi Panna, Rokonay Szonja és Lövei Vanda képviseltek bennünket. Vanda és Szonja az első futamban, Panna a másodikban rajtolt. Vanda ismét hatalmas egyéni csúcsot futott. 10.55.56-os idővel jelenleg vezeti a korosztályos magyar ranglistát. A versenyen pedig az abszolut 7. helyen zárt. Panna is kiválóan futott és lett 9. Az időeredménye most elmaradt az egyéni csúcsától, de ő már az utcai versenyekre koncentrál, csak edzésből indult. Rokonay Szonja szintén egyéni csúcsot döntött és lett 14. a népes mezőnyben. Ideje: 11.49.41. A hölgyek után a fiúk következtek ugyanezen a távon. Itt ismét egyéni csúcsoknak örülhettünk. Az első futamban indulva lett 16. Tóth Balázs (DVTK SE, Papp János tanítványa) 9.19.72-es egyéni legjobbjával. Kovács Máté pedig nem sokkal mögötte lett 20. 9.22.97-es idővel, ami szinten az egyéni legjobbja. Pócs Levente is ebben a futamban indult. Ő most versenyzett először fedettpályán, hiszen kifejezetten terepre szakosodott versenyző. Derekasan helytállt ebben a számára szokatlan környezetben is. 29. helyen végzett, 10.03.94-es egyéni csúccsal. Második futamban indult Farkas Balázs, aki szépen küzdve lett 15. helyezett, 9.19.38-as egyéni csúccsal.