HTML

Nomád Terepfutó Suli

Elindítjuk a Nomád Terepfutó Suli blogját. Ahol aktualitások, információk lesznek a suli működéséről.

Friss topikok

• Mark Downhill: Gratulálok nektek csak így tovább (2023.10.09. 16:37) Rendelkezés az adó 1%-ról.
  • Athosbá: @riel: Szia! PDF formátumban van. Érdekes, mert nálam megnyílik... Próbáld megnézni a facebook old... (2016.12.12. 08:18) II. Avalon-Nomád Jótékonysági Mikulás Futás
  • Athosbá: Nagyon szép volt a tegnap esti futás. Az idő kegyes volt hozzánk és a felhők is eloszlottak mikorr... (2014.11.07. 09:51) Telihold csütörtökön!
  • Athosbá: @nedus65: Köszi! Te sem tétlenkedsz ahogy látom. Igyekszem a korosztályomban jól szerepelni. A lén... (2014.03.03. 09:33) Athosbá is készül 2.
  • Athosbá: Kiegészítésül egy kis videoanyag az évadzáró versenyünkről:www.minap.hu/mivid.php?ext.a38308 (2013.08.06. 16:04) Bemutatkozás

Címkék

Hegyifutó Félmaratoni Országos Bajnokság, Szentgál

2021.04.15. 09:33 Athosbá

Éremeső és nagyszerű helyezések Magyarország Nyílt Hegyifutó Félmaratoni Országos Bajnokságán és a betétszámokban. Kiváló versenyt rendezett a VEDAC csapata Veszprém közelében, Szentgál község határában. Miskolcról egy igen erős és népes csapattal utaztunk a megmérettetésre. Ezúton is köszönjük a szülők segítségét, hogy közreműködtek a fiatalok szállításában!
A Miskolci Sportiskola és a DVTK SE terepfutói képviseltek bennünket és Miskolcot. 3 távon mérték össze tudásukat a fiatalok és a felnőttek. A fő táv természetesen a 21 km-es Országos Bajnokság volt. Emellett a kicsiknek rendeztek 2500 m-es terepfutást és a nagyobbaknak 7500 m-es versenyszámot. A legrövidebb távon az U14-esek és az U16-osok versengtek, míg a 7,5 km-en az U20-as korosztály számára rendezett a MASZ Hegyi és Terepfutó Bizottsága válogató versenyt, a WMRA U20-as Európa Bajnokságára, Portugáliába. Szerencsére minden távon igen népes mezőny gyűlt össze és látható volt, hogy itt ma nagyon meg kell küzdeni a győzelemért.
Először az U14-es születésűek indultak neki a hegyoldalnak, hogy leküzdjék a 2500 m-es kört. A mezőnyben több kiváló futónk is indult. Közülük is a leggyorsabb Barta Bodza volt, aki meg is nyerte a versenyt. Eredmények:

Lányoknál:
1. helyezés Barta Bodza 2009 Miskolci Sportiskola 11:26.2
2. helyezés Gombár Zoé 2008 Miskolci Sportiskola 13:16.5
4. 151 Lengyel Amira 2008 Miskolci Sportiskola 15:12.7
Fiúknál:
4. helyezés Erdődi Péter 2009 Miskolci Sportiskola 11:20.1
Következtek az U16-os korosztály képviselői, ahol tőlünk most csak lányok indultak. Pocsai Levente ugyanis felversenyzett, a hosszabb távra.
Eredmények:
7. helyezés, Béres Emma 2006 Miskolci Sportiskola 13:22.2
12. helyezés, Papp Nóra 2007 Miskolci Sportiskola 14:39.1
Hatalmas csatákat hozott a 7,5 km-es verseny. Nem is csoda, hiszen itt a legjobbak bekerülhettek a Hegyifutó U20-as EB keretbe. Kiélezett küzdelmek voltak tehát a lányoknál és a fiúknál is.
A hölgyek csatáját végül nagyon okos versenyzéssel és nagyon jó erőbeosztással Lövei Vanda nyerte. Aki viszont túl fiatal még, sajnos nem lehet válogatott kerettag. Neki majd május 22-én Görömbölyön lesz a Youth Cup-ra (U18-as Hegyifutó VB) a válogató. A Fiúknál is szikrázott a hegyoldal a srácok talpa alatt. Itt Kovács Máté fantasztikus futással lett bronzérmes.
14. helyezés, Boldogh Benedek 2003 Miskolci Sportiskola 31:46
Végül, de nem utólsó sorban a Félmaratonisták következtek. Ahol a DVTK SE sportolói mutatták meg, hogy bizony számolni kell velük a hosszabb távokon terepen is.
Tugyi Levente (Szász László Tanítványa) hatalmas csatában megszerezte a bajnoki címet!!! Csapatban pedig a DVTK SE Férfi gárdája az előkelő 3. helyezést érte el. (Tugyi Levente, Iván Levente és Hankó Dávid összeállításban).
A Hölgyeknél fantasztikus futással lett 7. helyezett a mezőny egyik legfiatalabbja Németh Luca (2002), Akinek a felkészülését édesapja Németh Csaba irányítja. Csapatban pedig bajnok lett a DVTK SE női csapata! (Németh Luca, Behan Anikó, Rokonay Szonja összeállításban). Szonja most futott életében először félmaratont. Ennek ellenére elképesztő nagyot ment. Behan Anikó (Szász László tanítványa) pedig ezüst érmet szerzett a Senior II-es kategóriában.