HTML

Nomád Terepfutó Suli

Elindítjuk a Nomád Terepfutó Suli blogját. Ahol aktualitások, információk lesznek a suli működéséről.

Friss topikok

• Mark Downhill: Gratulálok nektek csak így tovább (2023.10.09. 16:37) Rendelkezés az adó 1%-ról.
  • Athosbá: @riel: Szia! PDF formátumban van. Érdekes, mert nálam megnyílik... Próbáld megnézni a facebook old... (2016.12.12. 08:18) II. Avalon-Nomád Jótékonysági Mikulás Futás
  • Athosbá: Nagyon szép volt a tegnap esti futás. Az idő kegyes volt hozzánk és a felhők is eloszlottak mikorr... (2014.11.07. 09:51) Telihold csütörtökön!
  • Athosbá: @nedus65: Köszi! Te sem tétlenkedsz ahogy látom. Igyekszem a korosztályomban jól szerepelni. A lén... (2014.03.03. 09:33) Athosbá is készül 2.
  • Athosbá: Kiegészítésül egy kis videoanyag az évadzáró versenyünkről:www.minap.hu/mivid.php?ext.a38308 (2013.08.06. 16:04) Bemutatkozás

Címkék

X. Baradla Underground Trail, Aggtelek

2021.09.06. 11:12 Athosbá

Szeptember 4-én, szombaton rendezték Aggteleken a X. Baradla Underground Trail nevű futóversenyt, amely idén is nagyon sok embernek adott kellemes szórakozást, kemény versenyeket és életre szóló emlékeket. A rendezésbe besegített a Nomád Sport Alapítvány gárdája is. Szűcs Máté versenyigazgató és csapata mindent megtett, hogy minden igényt kielégítő rendezvényt hozzanak össze és nem is kellett csalódnia senkinek. Szuper időjárás, jó hangulat, finom ételek, remek futók voltak a helyszínen, az Aggteleki Kempingben.
A Terepfutó Suli sok-sok növendéke is indult természetesen. Akik délelőtt futottak, azok a délutáni programben segítettek. Akik a délutáni futamban voltak érdekeltek, azok délelőtt dolgoztak valamelyik ellenőrzőponton,vagy a célban. tartalmas nap kerekedett ki így ebből.
Délelőtt a 34 és a 16 km-es távok rajtoltak, valamint a gyerek futam, ahol a legkisebbek 1 km-es kört teljesítettek, a nagyobbaknak 2 km volt a penzum.

Viszont előszöt a leghosszabb táv rajtolt, ahol Iván Levente, a DVTK SE atlétája, képviselt bennünket. Kiváló futással meg is nyerte a versenyt. Mivel a jövő héten a Félmaratoni Országis Bajnokságon fog majd indulni, ezért biztonsági futással ment végig a pályán. Végül 02:42:14-es idővel szakította át a célszalagot.
A 16 km-es távon is volt érdekeltségünk. Kovács Máté, aki éppen csak hazatért at UTMB-ről, ahol az YCC versenyszámban lett 5. helyezett, bevállat most két távot is, délelőtt a 16-os, majd délután a 7km-es versenyt is. Esélyeshez méltóan megnyerte a 16 km-t. 01:11:47-es idővel teljesítve a távot. A gyerek futamokban, 2 km-en Pocsai Noémi és Pocsai Botond indultak és meg is nyerték a kategóriájukat, sőt, az abszolut első két helyen értek célba! Noncsi 00:10:18-at futott, Botond 00:09:55 alatt ért célba.
Némi pihenő és ebéd után áttelepültünk a Vörös-tó melletti versenyközpontba. Itt volt a rajt és a cél is a 7 km-es távon indulók számára. Itt gyűlt össze a legnagyobb induló sereg, nagyon népszerű ez a táv, hiszen atánylag könnyebben teljesíthető, de benne van a barlangnak az a szakasza kb 2 km-es hosszban, ami a 34 és a 16 km-es távokban is szerepel, és amitől igazán különleges és egyedi ez a verseny. Kicsik és nagyok egyaránk nagy lelkesedéssel indultak neki a távnak. Csapatunkat (a szülőket nem számítva) 13 versenyző képviselte. (Természetesen lefutották még a 7 km-t a Pocsai szülők, Löveiék, Fischer-Colbriené Alföldi Rira is, nekik is jár a gratuláció � ).
Az eredmények pedig igazán boldoggá tettk Athos bát, aki most a spiker szerepét töltötte be. �